Saestum heeft zaterdag niet voor een stunt gezorgd in de halve finales van het KNVB-bekertoernooi voor vrouwen. De amateurclub verloor ondanks een verdienstelijk begin ruim van FC Twente: 1-5.
Saestum werd een kleine maand geleden de eerste amateurclub in de halve finales van het bekertoernooi sinds de start van de Eredivisie in 2007. De club uit Zeist speelt in de Topklasse, het derde niveau in het Nederlandse vrouwenvoetbal.
De huidige nummer acht van de Topklasse haalde de halve finales door onder meer Fortuna Sittard te kloppen. Zo’n stunt zat er tegen de koploper van de Vrouwen Eredivisie zaterdag niet in, al weerde Saestum zich kranig.
Charlotte Hulst zette Twente al vroeg op voorsprong, maar op een goedgevuld sportpark maakte Jill van der Haar na een goede tegenstoot verrassend gelijk namens de thuisploeg. In de fase erna hield de ploeg uit Zeist zeer behoorlijk stand.
Toch ging het voor rust nog tweemaal mis. Door twee goals van Jaimy Ravensbergen stond Twente bij de pauze op een 1-3-voorsprong. Na rust kwamen daar Nikée Van Dijk en Hulst nog tot scoren voor de bezoekers, waardoor Saestum toch met ruime cijfers verloor.
Twente mag zich gaan opmaken voor de bekerfinale. Die wordt op 10 mei gespeeld. PSV en AZ gaan dinsdag in de andere halvefinalewedstrijd uitmaken wie het in de eindstrijd mag opnemen tegen Twente.
(Bron:Nu.nl)
